Henning Romslo klar for EIK

EIK Fotball er svært fornøyde med at Henning Romslo har sagt ja til en overgang til vår klubb. Den tidligere Eigerspileren har de siste årene spilt for Bryne FK, der han har fått med seg 38 kamper i Adeccoligaen. Henning spilte fast i 2012 sesongen, men har fått vårsesongen litt ødelagt av skader. Han er imidlertid snart klar til å gjenoppta full trening, og vi regner med at vi ser han på banen enten mot Fana eller Fløy.

Spesielt gledelig er det at Henning passer svært bra inn i klubbens profil. Han er ung, ambisiøs og lokal. Det er slike spillere EIK ønsker å bygge laget sitt rundt for fremtiden. Han føyer seg også inn i EIKs etter hvert gode samarbeid med Bryne, som har medført at spillere som Kenneth Grande, Kai Ove Stokkeland, Kim Robert Nyborg, Sverre Larshus Larsen og Jonas Høidahl har funnet veien til klubben.

Det kan vel også nevnes at Hennings far Terje Romslo spilte tre A-kamper for EIK for nøyaktig tretti år siden.

Vi ønsker Henning velkommen til klubben.

Bildet over: www.brynefk.no


Share