
EIK tok i mot Djerv 1919 på B&G banen søndag. Gjestene er det eneste laget i serien som så langt har tatt poeng fra hjemmelaget.
De første 20 minuttene dominerte EIK jentene totalt, og allerede etter 3 min kunne Elise S. Folland satt ballen bak gjestenes målvakt. Djerv 1919 kom mer med i kampen, men fem minutter før pause fikk EIK tildelt hjørnespark, etter en klarering av bortelaget havnet ballen hos Hilde S. Bakken som slo ballen inn foran mål og der dukket Elise S. Folland opp og det stod 1-0 til hjemmelaget.
I pausen ble det gjort et par justeringer og jentene var enige om å gå agressivt ut fra start i andre omgang.
Dette klarte de til gagns. EIK fikk tildelt straffespark i det 42 min og kaptein Jorunn T. Stvanheim scoret sikkert.
Djerv 1919 var på et par farlige visitter i andre omfang, men seieren var aldri truet.
Dette var en kamp der hele laget stod på og jobbet for hverandre , med et ekstra pluss til et solid forsvar og Sofie S. Ollestad.
Neste kamp er allered på tirsdag mot SIF i Stavanger.
rs/msb