Bijan etter EIK 2-tapet: – Viktig at vi nullstiller oss

Torsdag kveld tapte EIK-rekruttene 2-0 hjemme for Hundvåg. Ojan Bijan håper laget hans glemmer nederlaget raskt, og vender blikket fremover.

EIK 2 – HUNDVÅG 0-2 (0-1)

EIK 2-treneren legger ikke skjul på at han var en smule skuffet over resultatet mot Hundvåg.

– Vi ble for utålmodige og spilte på oss flere brudd i farlige situasjoner over hele linjen, sier Bijan.

– Hundvåg organiserte seg bra, og fikk i tillegg god hjelp av oss til å bryte spillet og deretter kontre på oss. Det skjedde gang på gang, erkjenner treneren.

Misbrukte sjanser

Bijan tror også ineffektiviteten felte de gule og svarte mot Stavanger-laget.

– Vi satte ikke sjansene vi produserte. Da blir utfallet fort slik som dette. Vi hadde rett og slett ikke dagen, dessverre, sier han.

«Vi satte ikke sjansene vi produserte. Da blir utfallet fort slik som dette. Vi hadde rett og slett ikke dagen» Ojan Bijan

Spennende i toppen

EIK 2 topper fremdeles 4. divisjon, avdeling 1 med fem poeng ned til Randaberg, som i går knappet inn på med tre poeng.

– Nå har vi gjort kampen om opprykk unødvendig spennende med fem kamper igjen, sier han.

– Fremover blir det viktig at vi klarer å nullstille oss, og at vi fokuserer frem mot neste kamp, avslutter Bijan.

Foto: Tore Skailand

Tabellen i toppen av 4.divisjon, avdeling 1:

 

 

Share