EIK forsterker med ny spiss

EIKs andre sommerforsterkning er angriperen Kevin Beugre fra Elfenbenskysten.

NY SPILLER

EIK Fotball er svært fornøyde med å kunne offentliggjøre at Kevin Buegre er klar for tigrene. 25-åringen kommer fra PostNord-liga-klubben Fram Larvik hvor han står bokført med tolv kamper og fire scoringer denne sesongen. Han har signert på en avtale som i første omgang binder han til EIK ut inneværende sesong.

I 2017 spilte EIKs nye spiss for HamKam hvor han scoret ti ganger på 24 kamper. Året før, i 2o16, noterte spissen seg for hele 20 nettkjenninger for Hønefoss. Spissen har også spilt for Mjøndalen i Norge. EIK-trener Ojan Bijan er svært glad for å ha sikret seg signaturen til Keven Beugre.

Målscorer

– Jeg er veldig glad for at vi nå har signert Kevin Buegre. Han er en rutinert målscorer som definitivt kommer til å styrke laget vårt. Forhåpentligvis vil han bidra med mange målpoeng, sier Ojan Bijan.

– Kevin har gode tall å vise til i både Hønefoss og HamKam. Det gir en trygghet i seg selv, uttaler EIK-treneren.

EIK-treneren mener laget nå har fått en spisstype de har vært på jakt etter lenge.

«Jeg er veldig glad for at vi nå har signert Kevin Buegre. Han er en rutinert målscorer som definitivt kommer til å styrke laget vårt. Forhåpentligvis vil han bidra med mange målpoeng». Ojan Bijan

– Dette er en type spiller vi har ønsket oss og som vi trenger. Takket være et godt nettverk med kontakter som Kenneth Andersen har, gjorde at denne overgangen ble mulig, fortsetter han.

– Jeg ser virkelig frem til å jobbe med Kevin Buegre fremover, legger Bijan til.

25-åringen er klar for spill for de gule og svarte fra 22. juli.

EIK Fotball ønsker Kevin Buegre hjertelig velkommen til klubben!

«Jeg ser virkelig frem til å jobbe med Kevin Buegre fremover» Ojan Bijan

Fakta om Buegre:

Navn: Kevin Bosse Elie Beugre
Fødselsdato: Aug 23, 1992
Alder: 25
Høyde: 1,72 m
Nasjonalitet: Cote d'Ivoire  Elfenbenskysten
Posisjon: Spiss
Share