
A-lagets nye hovedtrener Magnus Powell ble møtt med skikkelig vestlandsvær, med regn og kuling, i kveld da han hadde sitt første møte med spillerne på en treningsøkt på Kiwi-banen.
Magnus benytter de to siste ukene fram mot jul til å bli kjent med spillerne og klubben. A-laget skal ha en treningsøkt også førstkommende torsdag, samt mandag og tirsdag i neste uke.
Neste onsdag (17. desember) blir det en internkamp der det nok også vil dukke opp noen nye ansikter som ønsker å vise seg fram for vår nye trener.
På kveldens trening var det 17-18 spillere til stede. De aller fleste kjente navn fra årets lag, men i tillegg noen juniorspillere som virket ivrige til å vise seg fram for Powell.
Planen var å ta et lite intervju med vår nye trener, men undertegnede ble så kald at jeg måtte forlate åstedet, så det får vi ta en annen gang.
KÅ