Tigrene forsterker med ny midtstopper

Matej Dekovic blir EIKs første forsterkning for 2021-sesongen. 27-åringen fra Kroatia har signert på en 2-årsavtale med de gule og svarte.

A-LAGET

Matej Dekovic blir ny EIK-spiller og skal forsterke forsvaret den kommende sesongen. 27-åringen kommer fra spill i Fløy hvor han har gjort sine saker svært bra i 2020.

EIK-trener Ojan Bijan gleder seg over at den første signeringen til klubben er i boks.

– Matej er en spiller vi fulgte godt med på i år, og han imponerte oss i løpet av sesongen, uttaler EIK-treneren.

Han følger opp:

– Ikke bare hadde han gode prestasjoner mot oss i de to kampene vi spilte mot de, men var også sterkt delaktig i Fløy sin solide defensive form i 2020, sier han.

«Matej er en spiller vi fulgte godt med på i år, og han imponerte oss i løpet av sesongen». Ojan Bijan

Tilfører kvalitet

Bijan er overbevist om at spilleren vil tilføre kvalitet i EIK-troppen.

– Han har alle kvalitetene vi ser etter og vi tror han kommer til å passe veldig godt inn hos oss. Matej sitt brennende ønske og motivasjon for å komme til EIK var av stor betydning for at signeringen gikk i orden, uttaler Bijan.

Matej Dekovic har spilt i Fløy siden 2019. Før ankomsten til Norge har han spilt i USA og hjemlandet Kroatia. Les mer om CVen hans på Transfermarkt.

EIK Fotball ønsker Matej Dekovic hjertelig velkommen til klubben.

Share